Переваги

п о с т і й н о   д і ю ч и й

Н Е З А Л Е Ж Н И Й  Т Р Е Т Е Й С Ь К И Й  С У Д

П р и  В с е у к р а ї н с ь к і й  г р о м а д с ь к і й  о р г а н і з а ц і ї

„Л і г а  ю р и д и ч н о г о  з а х и с т у  і н т е р е с і в  с п о ж и в а ч і в»

01021, Київ, Кловський узвіз, 9/2, оф. 69, тел. 288 92 86

Переваги Третейського суду

          — Рішення третейського суду є остаточним і не підлягає оскарженню, а відтак і штучному затягуванню розгляду справ. Рішення третейського суду має таку ж юридичну силу, як і рішення державних судів.

          — Короткі строки розгляду справи. Звертаючись до третейського суду, сторони можуть розраховувати на розгляд справи протягом 25-30 днів, тоді як при зверненні до державного суду 90 -100 днів, а  при умові апеляційного чи касаційного провадження і на декілька років.

         — Розмір третейського збору нижчий за держмито у державному суді.

          — Сторона може самостійно обирати третейський суд, залежно від їх спеціалізації та суддю, якому довіряють і в чиїй компетенції впевнені. На сьогоднішній день до складу постійно діючого Незалежного Третейського суду входить 29 суддів, які мають великий досвід судових розглядів у різних сферах.

         — Індивідуальний підхід до сторін: простота судового процесу, можливість узгодження дати і місця розгляду спору.

         — Дотримання принципу суворої конфіденційності. За бажанням хоча б однієї зі сторін, розгляд може провадитися закритим способом.

         — Професійність, незалежність й неупередженість третейських суддів, оскільки їх доходи залежать від кількості справ, розглянутих за їх участі, та від якості їх вирішення, а отже — й від репутації. Водночас, якщо існують обґрунтовані сумніви відносно неупередженості судді, його можна замінити.

         — Рішення третейського суду за юридичною силою прирівняні до рішень державних судів, їх виконання забезпечує Державна виконавча служба України.

         — Можливість мирного врегулювання спору. Третейський суд може надати кваліфіковану пораду, провести спільний аналіз разом зі сторонами обставин справи, для того, щоб допомогти  їм визначити свою лінію поведінки у даній конкретній ситуації і укласти затверджувану рішенням Третейського суду мирову угоду.